Nowoczesność
i wiedza

Wiedza i najnowszy sprzęt w celu postawienia trafnej diagnozy

Umów wizytę

O mnie Lekarz

dr Jacek Gruszka

Specjalista radiologDr Jacek Gruszka

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył specjalizację z Radiologii i diagnostyki obrazowej w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, aktualnie pracuję w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im.Józefa Strusia w Poznaniu.

Specjalizuję się w analizie i ocenie badań RTG, USG, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Uczestnik licznych kursów oraz konferencjach z diagnostyki obrazowej USG w kraju i zagranicą. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology.

Co możemy dla Ciebie zrobić Oferta

Badania USG – jest nieszkodliwą oraz bezbolesną metodą uzyskania obrazów narządów wewnętrznych oraz tkanek w organizmie człowieka, dzięki tej metodzie można dokładne ocenić wielkość, kształt, unaczynienie oraz ewentualne zmiany w organach taki jak np. tarczyca, wątroba, piersi, nerki.

Zakres usług

 • Badanie USG jamy brzusznej

  Obejmuje: pęcherzyk żółciowy,nerki,śledzione,trzustke,wątrobe,aorte brzuszną,odcinkowo jelito grube,węzły chłonne.

  Prowadzący badanie lekarz nie tylko ocenia wielkość i budowę, ale również poszukuje ewentualnych nieprawidłowości i zmian takich jak nowotwory, guzki czy torbiele. Dodatkowo w USG brzucha umożliwia ocenę stanu głównych naczyń krwionośny i przewodów żółciowych.

 • Badanie USG tarczycy

  Pozwala ocenić gruczoł pod kątem wielkości, położenia, struktury oraz kształtu.

  Dodatkowo umożliwia wykrycie w jego miąższu ewentualnych zmian takich jak torbiele lub guzki które będąc niewyczuwalne pod palcami mogły zostać niezauważone przez lekarza podczas badania fizykalnego. USG pomocne jest również diagnostyce choroby Hashimoto (autoimmunologiczne zapalenie tarczycy).

 • Badanie USG piersi

  Jest jednym z najważniejszych badań profilaktycznych, które wykrywa zmiany łagodne i nowotworowe. USG piersi jest badaniem podstawowym kobiet od 20 do 40 roku życia. Badanie USG pozwala określić charakter tkanek z jakich jest zbudowany gruczoł, obecność zmian ogniskowych oraz ocenę węzłów chłonnych dołów pachowych.

 • Badanie USG szyi i ślinianek

  Pozwala ocenić wielkość i strukturę węzłów chłonnych szyi oraz budowę i zmiany patologiczne w obrębie ślinianek, takie jak guz, kamica, oraz zapalenie.

Wykonuje badania USG u pacjentów od 4 roku życia.

Co mówią nasi pacjenci Opinie

Opinie za znanylekarz.pl

Serdecznie polecam tego specjalistę. Jest bardzo cierpliwy i dociekliwy, dokładnie zbiera wywiad, wnikliwie tłumaczy diagnozę. Na wizyty do dr. Gruszki chodzę regularnie i nigdy się nie zawiodłam. Zdarza mi się również odwiedzać gabinet w celu skonsultowania schorzeń dzieci. Zawsze mogłam liczyć na trafną diagnozę i kompleksowe objaśnienia zaleceń. To zdecydowanie najrzetelniejszy radiolog, u jakiego byłam.

Katarzyna

Bardzo polecam! Wizyta to połączenie profesjonalizmu, doświadczenia i rzetelnej wiedzy w połączeniu z szacunkiem i empatią jaką każdy lekarz powinien mieć w stosunku do pacjenta :)

Katarzyna

Polecam z całego serca! Bardzo dokładnie przeprowadzone badanie :) wszyatko dokładnie wyjaśnione, wątpliwości rozwiane :)

Pacjent

Pan Doktor wykonuje badanie bardzo precyzyjnie, a podczas badania dokładnie mówi co i jak. Przy tym bardzo sympatyczny, z pozytywnym nastawieniem do pacjenta.

Marta

Bardzo miły i sympatyczny pan doktor. Wszystko dokładnie powiedział nie trzeba było od niego wyciągać nic na siłę.

Paulina Mazur

Umów wizytę Kontakt

Adres

Jeżycka 44 Gabinety Lekarskie
ul. Jeżycka 44
60-685 Poznań

Rejestracja telefoniczna

+48 732 44 99 44